onlıne BİLDİRİ

Bildirilerin hazırlanma işlemi kongrenin web sayfası olan www.otekon.org sitesinden yapılacaktır. Kaydetmiş olduğunuz bildirinizi yine aynı web sayfasından düzenleyebilirsiniz. Siteye girdiğinizde "BİLDİRİ FORMU" linkini tıklayarak bildiri işlemlerine başlayabilirsiniz.

15 Şubat 2018 tarihine kadar web sayfası üzerinden gönderilen bildiriler hakemler tarafından değerlendirilecektir. Değerlendirme sonuçları 01 Nisan 2018 tarihine kadar yazarlara bildirilecektir. Kabul edilen bildirilerin son halleri 15 Nisan 2018 tarihine kadar sisteme yüklenecektir.

OTEKON 2008, 2010, 2014 ve 2016 da olduğu gibi OTEKON 2018 Kongresinde sunulan bildiriler arasından jürinin seçeceği bildirilerin index kapsamında bir dergide basılması için çalışmalar yapılacaktır.

Bildiri sahipleri için son kayıt tarihi 10 Nisan 2018' dir
Belirtilen tarihe kadar kaydını yaptırmayan bildiri sahiplerinin bildirileri programdan çıkartılacaktır.


ONLİNE BİLDİRİ KURALLARI

Bildiri dili Türkçe yada İngilizce’dir. Bildiriler en çok 8 sayfa uzunluğunda, daha önce sunulmamış ve yayınlanmamış, özgün çalışmaların ürünü olmalıdır. Bildiriler A4 kağıda tek yüz ve tek satır aralığı kullanılarak MS Word programı ile yazılmalıdır. Bildiri metni, üstten ve alttan 30 mm, sağdan soldan 20 mm. boşluk bırakılacak şekilde ve Times New Roman yazı tipinde 10 punto ile yazılmalıdır. Sadece başlık 14 punto olacak, kağıdın üst kenarından 60 mm. mesafede olacak ve koyu olarak yazılmalıdır. Bildiri başlığından sonra yazar isimleri Times New Roman yazı tipinde 12 punto olarak ünvansız olarak, baş harf dışındakiler küçük olmak üzere, koyu olarak yazılmalı ve ortalanmalıdır, yazar isimlerinden sonra bir satır ara verilerek yazarların çalıştıkları kurum ve adresleri yazılmalıdır. Adreslerden sonra iki satır boşluk verilip yaklaşık 200 kelimelik özet yazılmalıdır. Türkçe hazırlanan bildirilerde önce "özet", arkasından "anahtar kelimeler" yazıldıktan sonra iki satır boşluk bırakılıp İngilizce olarak “Title” , "Abstract" ve "Keywords" yerleştirilmelidir. Anahtar kelimeler 5 kelimeden fazla olmamalıdır. Ana metin iki sütun olarak yerleştirilmelidir. Sütun genişlikleri 82 mm. olup aralarında 5 mm. boşluk bırakılması gerekmektedir. Ana başlıklar 1., 2. ... şeklinde numaralandırılıp büyük harfle ve alt başlıklar 1.1., 1.2. .... şeklinde numaralandırılıp ilk harfleri büyük olarak yazılmalıdır. Metin içerisinde görsel düzenleme "Resim", "şekil", yada "Tablo" yazısı ile yer almalıdır. Bunların dışında bir deyim kullanılmamalıdır. şekil ve resimlerde başlık şeklin altında, tablolarda üstünde bulunmalıdır.


POSTER BİLDİRİ KURALLARI
 • Poster Bildiri başlığına 9. Otomotiv Teknolojileri Kongresini Bannerı kullanılmalıdır. Banner’a Örnek Poster Bildiri Banner'ından ulaşabilirsiniz.

 • Poster Bildiri şablonu için tıklayınız.

  Poster Bildiri örneği için tıklayınız.

  Poster Bildiri Banner'ını indirmek tıklayınız.

 • Posterler giriş, amaç, metod, sonuç ve tartışma bilgilerini kapsayacak biçimde olmalıdır.
 • Akademik unvan kullanılmamalıdır.
 • Poster ebatları 70 cm en, 100 cm boy olarak ve 2 m uzaklıktan bakıldığında rahat okunabilecek şekilde hazırlanmalıdır.
 • Posterler 07 Mayıs 2018  tarihinde saat 09:00’dan itibaren asılacak ve 08 Mayıs 2018 tarihinde 19:30’da kaldırılacaktır.
 • Poster bildirilerin dijital haldeki formatlarının (ppt, pptx veya jpg 1536x2048 pixel en az olarak) en geç 15 Nisan 2018 tarihine kadar proje4@burkon.com adresine mail yolu ile iletilmesi gerekmektedir.
 • Poster bildilerin kongre esnası basılı olarak hazır edilmesi ve asılması bildiri sahibini sorumluluğundadır. Dijital toplana bildiler Kongre CD'si içeriğinde kullanılacaktır.

ÖZETLER İÇİN ÖNEMLİ NOT
 • YAZAR İSİMLERİ VE KURUM BİLGİLERİ SADECE FORMDA YER ALAN KUTUCUKLARA YAZILMALIDIR.
 • WORD DOSYASI İÇERİSİNE YAZAR VE KURUM BİLGİSİ GİRİLMEMELİDİR.
 • HAKEM DEĞERLENDİRMESİNDEN SONRA KABUL EDİLEN BİLDİRİLERİN YAZAR VE KURUM BİLGİLERİ TARAFINIZCA SON BİR REVİZYON İLE EKLENECEKTİR.

Örnek özet bildiriyi indirmek için tıklayınız.

Online Bildiri Göndermek İçin Lütfen Tıklayınız.